Батькам

 
 
 
 
 
19.02.2018

Шановні батьки! Слідкуймо за новинами щодо відновлення навчального процесу на сайті НВК !!!   

 http://nvk39.kiev.ua/           З повагою - І.В. :)

24.03.2016

 



ШАНОВНІ БАТЬКИ !

На цій сторінці я планую залишати різні  повідомлення для вас. Можливо, вони допоможуть нам у співпраці.
                                                                        З повагою, І.В. :)

 

                                                 

 




                                                10 заповідей для батьків

                                                        


 
 

1.    Не чекай, що твоє дитя буде таким, як ти, або таким, як ти хочеш. Допоможи йому стати не тобою, а собою. 

2.    Не вимагай від дитини плати за все, що ти для нього зробив. Ти дав йому життя, як він може віддячити тобі? Він дасть життя іншому, той - третьому, і це -  неперервний  закон вдячності. 

3.    Не зганяй на дитяті свої образи, щоб в старості не їсти гіркий хліб. Бо що посієш, те й пожнеш. 

4.    Не стався до його проблем зверхньо. Життя дається кожному під силу. Йому воно не менш важке, ніж тобі, оскільки у нього немає досвіду. 

5.    Не принижуй! 

6.    Не забувай, що найважливіші зустрічі людини - це його зустрічі з дітьми. Звертай більше уваги на них: ми ніколи не можемо знати, кого ми зустрічаємо в дитині. 

7.    Не муч себе, якщо не можеш зробити щось для своєї дитини. Муч, якщо можеш, але не робиш. Пам'ятай, для дитини зроблено недостатньо, якщо не зроблено все. 

8.    Дитя – це не лише плід плоті та крові,  це не тиран, який заволодіває всім твоїм життям. Це та дорогоцінна чаша, яку Життя дало тобі на зберігання і розвиток у нім творчого вогню.

9.    Умій любити чужу дитину. Ніколи не роби іншому малюку те, чого не хотів би, щоб робили твоєму.

10.                    Люби свою дитину будь-якою: неталановиту, неуспішну, дорослу.
             Спілкуючись з нею радій, бо дитя - це свято, яке поки що з тобою.

                                                                      01.04.2016

Добрий день, шановні батьки!

Пропоную вашій увазі цікаву інформацію для спільного обговорення з нашими дітками. :)

 

У які ігри грали діти чотири тисячі років назад?

Це можна дізнатися по наскальних малюнках, що збереглися до наших днів, на яких зображені різні дитячі забави. Цікаве те, що дитячі ігри в давнину небагато чим відрізнялися від тих, якими захоплюються сучасні діти. У ті далекі часи діти дуже любили, підійнявшися верхи на товариша, кататися на ньому, як на конячці. Або бувало так: четверо хлопчиків стоять один за одним, а п´ятий балансує на їх плечах, прагнучи утримати рівновагу.
Діти бігали і стрибали так само, як і зараз, а ще дуже любили грати у війну. У багатьох саркофагах збереглися малюнки, що зображають цю гру, в яку до цих пір грають хлопчики у всіх країнах світу.
На одному з малюнків зображена група дітей, що біжать, у центрі групи знаходиться хлопчик із зв´язаними за спиною руками і з маскою лева на обличчі. Це, очевидно, охота. Решта дітей розмахує зброєю із стебел папірусу. А ще була така гра, коли діти, вишикувавшись в ряд, на піднятих руках передавали один одному випрямлене тіло свого товариша. Або, розділившися на дві команди по троє, хлопчики прагнуть перетягнути канат.
Багато часу приділяли хлопчики спортивним іграм, робили стійки на голові з схрещеними на грудях руками або метали загострені палиці в мішені, а то починали боротися парами, а поряд обов´язково стояли уболівальники і підбадьорювали товаришів. Зустрічаються на цих малюнках і зображення дівчаток. Вони більше всього любили грати в м´яч.

 

Де знаходиться Місяць удень?

Дуже рідко, але ми все ж таки можемо побачити Місяць вдень. Рідко тому, що вдень він зазвичай знаходиться з боку Землі, протилежної тій, на якій ми живемо. Іноді вона прямо над нами, але побачити її майже неможливо, тому що яскраве сонячне світло не дозволяє нам відмітити відображений блиск Місяця. Рано вранці або пізно ввечері ми можемо бачити одночасно і Місяць, і Сонце, оскільки його світло не засліплює нас.

 

Як з´являється міраж?
Влітку, у жарку погоду, коли яскраво світить сонце, на шосе можна побачити далеко-далеко калюжі, що відображають небо. Насправді ніяких калюж не немає: це зоровий обман, міраж! Водна поверхня озера відображає світлові промені й створює зображення прибережної рослинності. Шар повітря теж може відображати світлові промені і створювати перевернене зображення пейзажу, що знаходиться дуже далеко. Це відбувається при жаркій погоді: розігріте повітря піднімається вгору і там стикається з холодним шаром повітря. Поверхня зіткнення, немов дзеркало, відображає в пустелі пишну рослинність оазису, який знаходиться дуже далеко. Так само і на шосе небо відбивається в калюжах, яких насправді немає.

Які тварини розрізняють кольори?

Учені провели безліч експериментів, щоб отримати відповідь на це запитання. У результаті цих експериментів можна з упевненістю сказати, що деякі з тварин кольору не розрізняють. Наприклад, бджола бачить червоний колір чорним. У акули взагалі немає кольорового зору. Решта риб деякі кольори сприймають. Скажімо, щука по-різному клює на приманки різного кольору. А якщо в акваріумі випадково з´явиться веселка, то рибки попливуть до зеленої і жовтої смуг. Щур не розрізняє жовто-зеленого і синьо-зеленого, кішка розрізняє шість кольорів, а кінь − усього чотири. Зате мавпи розрізняють усі кольори так само, як людина. Досліди це довели. Мавп привчали брати їжу з шафи, дверці якої були забарвлені в певний колір, і вони ніколи не підходили до дверець, забарвлених в інші кольори і за якими нічого не було. Учені провели також експерименти з курками і довели, що вони бачать усі кольори веселки, а ось собака не розрізняє кольорів. Більшість інших ссавців також не бачать кольорів. Причиною цих явищ є те, що більшість із цих тварин полюють уночі, коли відмінність кольорів їм зовсім не потрібна

 

Як виникли Олімпійські ігри?
Кожні чотири роки кращі спортсмени-любителі всього світу з´їжджаються на зустріч, де вони змагаються в силі й спритності. Переможці отримують у нагороду золоті, срібні або бронзові медалі. Початком цих усесвітніх спортивних змагань були святкування й змагання (кулачні бої, п´ятиборство, їзда на колісницях), що влаштовувалися в Стародавній Греції з 776 року до нашої ери. Оскільки вони проходили біля Олімпії, то незабаром отримали назву Олімпійські ігри. Ігри влаштовувалися раз на чотири роки протягом тривалого періоду (майже 400 років), але потім були відмінені. Олімпійський рух був відроджений французьким громадським діячем Пьером де Кубертеном. Перші Олімпійські ігри сучасності відбулися в 1896 році в Афінах (Греція).

Що символізують олімпійські кільця?

П´ять кілець, що прикрашають олімпійський прапор, служать символом п´яти жилих континентів земної кулі. А це означає, що в іграх можуть брати участь спортсмени всіх країн. У 1913 році міжнародний комітет утвердив емблему Олімпійських ігор у вигляді з´єднання п´яти різноколірних кілець. А ще раніше, у 1894 році, була затверджена Олімпійська хартія - статут ігор, згідно якому в них можуть брати участь спортсмени всього світу незалежно від кольору шкіри, стану або соціального положення. Блакитне кільце емблеми символізує Європу, чорне - Африку, жовте - Азію, червоне - Америку і зелене - Австралію з Океанією. Над п´ятьма материками засіяло одне сонце - сонце дружби і миру. Знов, як і в Стародавній Греції, сонячний промінь запалює вогонь, який горить протягом всіх Олімпійських ігор.